امنیت شبکه

مشاوره و اجرای امنیت شبکه
امروزه به دلیل گسترش شبکه ها و اتصال شبکه های کوچکتر به یکدیگر و یا استفاده روز افزون از بسترهای عمومی همچون اینترنت همچنین تنوع استفاده از تجهیزات انتقال اطلاعات، امنیت شبکه به یکی از اصلی ترین مسائل تبدیل شده است . کارشناسان شبکه سازان نسل جدید امنیت شبکه و اطلاعات را در حوزه های زیر بررسی و ایجاد می کنند.

۱-   امنیت شبکه در لبه ها (Edge)  :
منظور از امنیت شبکه در لبه ها ایمن کردن شبکه در مقابل نفوذ هکرها از طریق نقطه برخورد شبکه با اینترنت و یا اینترانت (هر گونه MAN, WAN) می باشد.

۲-    امنیت شبکه در هسته (Core)  :
امنیتی این چنینی برای مقابله با هکرهای داخل شبکه ، ویروسها و …. جهت جلوگیری از آسیب رساندن به سرورها و سرویس دهنده های شبکه بر قرار می گردد.

۳-    امنیت شبکه در نقاط پایانی(End-Point Protection)  :
نقاط پایانی شبکه یکی از پر اهمیت ترین نقاط در یک شبکه است. این نکته زمانی آشکار می شود که مشاهده می شود اطلاعات سازمانی بدون اطلاع سرپرست شبکه و یا هیچگونه کنترلی توسط کارمندان به صورت آگاهانه و یا غیر آگاهانه نقل و انتقال پیدا می کند ، ویروسها به صورت ازادانه از طریق این نقاط به شبکه وارد می شوند و تخریبهای دیگری در اطلاعات صورت می پذیرد . کارشناسان این شرکت با استفاده از نسخه های اصلی و لیسانس دار نرم افزارهای تحت شبکه و با کنترل مرکزی از جمله آنتی ویروس BitDefender Bussiness Security  و نرم افزار  Cososys End point Protector اقدام به برقراری امنیت اطلاعات در این نقاط می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi