خانه / نرم افزار / اخبار / نرم افزارهای امنیتی باید در داخل تولید شود

نرم افزارهای امنیتی باید در داخل تولید شود

رییس اتحادیه سراسری شرکت های فنی و مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه ها ی ایمنی گفت :نرم افزارهای امنیتی در داخل کشور قابل تولید است و بهتر است در این زمینه از تخصص های موجود استفاده شود.

آی تی آفرین :

مسعود شنتیایی در جمع خبرنگاران افزود :10 – 15 سال پیش سیستم های امنیتی و حفاظت الکترونیک فقط به چند کار ساده و مشخص ازجمله استفاده از دوربین و اطلاعات تصویری خلاصه می شد اما طی سالهای گذشته با پیشترفت الکترونیک و فناوری های ارتباطی این سیستم ها توسعه یافته و شاخه های تخصصی پیدا کرده است .

وی با اشاره به اینکه در گذشته تولید داخلی محصولات به دلیل نبود انتقال دانش فنی و کم تیراژبودن به صرفه نبود گفت:در حال حاضر بخش قابل توجهی از محصولات در داخل تولید می شود اما برخی قطعات همچنان از خارج وارد و در داخل مونتاژ می شود .

شنتیایی گفت : وقتی توانمندی تشکلهای فعال در این زمینه نشان داده شود با توجه به مسائل امنیتی به این سمت خواهیم رفت که نرم افزارها و تجهیزات مورد نیاز را در داخل تولید کنیم و برگزاری نمایشگاه بین المللی تخصصی “ایران امن” درمرداد ماه در زمینه حفاظت و الکترونیک و شبکه های ایمن تجارت فرصتی برای آشنایی با توانمندی های داخلی است .

وی ادامه داد: ورود بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش حفاظت و امنیت، سابقه دیرینه ای ندارد و به 10 الی 15 سال اخیر مربوط می شود. در ابتدا نیروی انتظامی و بخش های دولتی از این مسئله استقبال کردند و متناسب با آن شاهد برگزاری نمایشگاهی با همین مضمون از سوی نیروی انتظامی بودیم که البته به صورت سالانه برگزار می شد.

بر اساس اظهارات شنتیایی 70 تا 80 درصد این نمایشگاه به بخش های دولتی و انتظامی مربوط می شد و تنها30 تا 20 درصد آن به بخش خصوصی تعلق داشت. این درحالی است که با ورود هیئت های اقتصادی به کشور که تا کنون بالغ بر 140 هیئت طی 7 الی 8 ماه گذشته به ایران سفر کرده اند، ضرورت دارد، بخش خصوصی فعال شده و برگزاری نمایشگاه ها را برعهده بگیرد؛ در تمام دنیا بخش خصوصی در حوزه برگزاری نمایشگاه موفق تر از دولت عمل کرده و از سوی دیگر شرکت های فعال دنیا درپی ان هستند که تولیدات خود را در قالب نمایشگاه عرضه کنند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری شرکت های فنی و مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی، درمورد تعرفه های وارداتی مربوط به این صنعت نیز توجه به سه شاخص توسط مسئولان را لازم دانست؛ از جمله اینکه تولید مورد حمایت قرار گیرد، تعرفه های تجاری در حدی بالا برود که قاچاق تشویق نشود و چون این تجهیزات مورد نیاز واقعی همه صنایع است، تعرفه ها نباید موجب شوند که به دلیل بالا بودن بهای تمام شده کالا، استفاده از آنها به صرفه نباشد.

همچنین ببینید

حقایقی خواندنی از زندگی شگفت‌انگیز بیل گیتس

بیل گیتس زندگی بسیار شگفت‌انگیزی داشته است، از انصراف دادن از دانشگاه هاروارد تا میلیاردر …

logo-samandehi