خانه / آموزش / پیشنهاد ویژه آی تی آفرین :معرفی دو وبسایت کاربردی
طراحی

پیشنهاد ویژه آی تی آفرین :معرفی دو وبسایت کاربردی

شاید برای شما نیز پیش آمده است موقعیت مکانی یک آدرس IP  و یا یک وب سایت را بدانید پیشنهاد آی تی آفرین، استفاده از وب سایت www.ip2geo.ir  است .
 

IP2GEO.IR ابزاری است رایگان که از طریق آن می توان با در اختیار داشتن یک IP و یا یک نام دامنه (Domain) ، موقعیت مکانی جغرافیایی شخص یا شرکتی که آن IP را در اختیار دارد پیدا نمود. ضمن اینکه در صورتی که در قسمت جستجوی این سایت ، نام دامنه وارد شود ، علاوه بر موقعیت مکانی، مشخصات مالک دامنه (WHOIS) نیز برای بازدید کنندگان قابل مشاهده خواهد بود.

در بدو ورود به این سایت نیز به صورت خودکار، IP کاربر شناسایی شده و موقعیت مکانی جغرافیایی مرتبط با این IP به نمایش در خواهد آمد.

ذکر این نکته ضروری است که در صورت استفاده از ابزارهایی نظیر VPN و Proxy ، موقعیت صحیح IP قابل مشاهده نبوده و به جای آن، موقعیت سرور VPN و یا Proxy استفاده شده نمایش داده خواهد شد.

به دلیل طراحی واکنش گرای انجام شده برای پیاده سازی وب سایت www.ip2geo.ir ، می توانید آنرا به راحتی بر روی کلیه دستگاه ها اعم از کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ، تبلت و گوشی های موبایل هوشمند مشاهده نمایید.

 

 آدرس وب سایت : www.ip2geo.ir

 

و اما پیشنهاد دوم آی تی آفرین در زمینه امنیت انتقال اطلاعات حساس بر روی اینترنت می باشد ، همه ما هر روزه اطلاعات مهمی را برای مخاطبین خود از روشهای مختلف ارسال می کنیم. این اطلاعات معمولاً از طریق ایمیل، تیکت ها، نرم افزارهای مسنجر و ابزارهای ارتباطی جدید رد و بدل می گردند. اما چه پیش خواهد آمد اگر این اطلاعات به هر نحوی به دست افراد غیر مجاز بیفتد؟ آیا نیاز است این اطلاعات محرمانه برای همیشه در آرشیو این ابزارها باقی بماند؟

سکرت اینفو (Secret Info) با استفاده از تکنیک های متعدد امنیتی استفاده شده در آن، به شما کمک می نماید تا اطلاعات مهم و محرمانه خود را به یک لینک یک بار مصرف تبدیل نموده و به جای ارسال این اطلاعات بصورت خام، لینک یک بار مصرف مشاهده آنها را برای مخاطبین خود ارسال نمایید. مخاطب شما با مشاهده لینک ارائه شده از سوی شما، اطلاعات رمزنگاری شده را به صورت اولیه مشاهده خواهد نمود و پس از مشاهده این اطلاعات، لینک ساخته شده برای همیشه غیر قابل استفاده خواهد شد و تمامی اطلاعات مرتبط با آن از بانک های اطلاعاتی سکرت اینفو حذف خواهند گردید.

ایده استفاده شده در این وب سایت، برگرفته از چندین پروژه مختلف نرم افزاری بوده و در آن، بومی سازی و ارائه خدمات به زبان فارسی جزو نکات مهم و قابل توجه بوده است.

از آنجایی که این وب سایت محل نگهداری اطلاعات مهمی از کاربران آن می باشد، از طریق اعمال روش های مختلف امنیتی سعی شده است تا از این اطلاعات محافظت گردد. برای این منظور:

  1. تمامی اطلاعات با استفاده از مدرن ترین الگوریتم های رمزنگاری، از حالت خام در آمده و به صورت رمز شده در بانک های اطلاعاتی ذخیره خواهند شد.
  2. به محض مشاهده لینک یک بار مصرف توسط مخاطب پیغام، کلیه اطلاعات مرتبط از بانک های اطلاعاتی برای همیشه حذف خواهند گردید.
  3. برای افزایش امنیت اطلاعات رد و بدل شده در محیط وب سایت، گواهینامه امنیتی SSL معتبر بر روی این سایت نصب گردیده است.
  4. برای افزایش سرعت انجام محاسبات رمزنگاری و نیز ارتقاء امنیت بستر عملکرد وب سایت، از آخرین و امن ترین سیستم عامل های سرور و بسته های به روز نرم افزاری مرتبط با آنها برای میزبانی این وب سایت استفاده شده است.
  5. از طریق انکودر قدرتمند سورس گاردین ، تمامی فایل های تنظیمات و هسته وب سایت بصورت رمز شده در آمده تا ضریب اطمینان به میزان بسیار زیادی افزایش یابد.

علیرغم تمامی آنچه در اینجا به آن اشاره شد که همگی گویای این خواهند بود که نه تنها اطلاعات به صورت خام در این سایت ذخیره سازی نمی گردند، بلکه از ابزارهای مختلفی جهت محافظت از آنها استفاده گردیده است، ممکن است همچنان این سئوال برای شما مطرح باشد که چه چیزی گواهی بر این ادعاست؟

برای پاسخ به این سئوال، بهتر است یک مثال را بررسی نماییم. تجسم کنید که شما رمز عبور دسترسی به یکی از اکانت های خود را از طریق سکرت اینفو ، به شکل یک لینک نمایش رمز یک بار مصرف در آورده اید و در ایمیلی که قرار است به مخاطب خود ارسال کنید، به جای رمز عبور، این لینک را برای وی ارسال می نمایید. حتی به فرض اینکه هر شخصی قصد استفاده از اطلاعات رمز شده را داشته باشد، و یا حتی بدتر از آن، اطلاعات شما رمز نشده و شخصی بخواهد از آنها سوء استفاده کند، صرف داشتن یک رشته متنی که مشخص نیست کاربرد آن چیست، در کجا باید از آن استفاده نمود و چه اطلاعات دیگری برای استفاده از آن مورد نیاز هستند، چه فایده ای برای آن شخص خواهد داشت؟

این همان چیزی است که در هنگام ایجاد لینک یک بار مصرف در این سایت به شما توصیه نموده ایم. بنابراین با خودداری از درج توضیحات و قید کردن اطلاعات مرتبط با هم در زمان رمز نگاری ، در بدترین و دور از انتظارترین شرایط نیز شما از استفاده از این سایت متضرر نخواهید شد.

 

 آدرس وب سایت : www.secretinfo.ir

همچنین ببینید

آموزش مجازی یا آموزش الکترونیکی (LMS) چیست؟

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) یا سیستم مدیریت آموزش مجازی (LMS=Learning Managment System)، سامانه یا …

logo-samandehi