خانه / آموزش / تبدیل گفتار به نوشتار در تلگرام

تبدیل گفتار به نوشتار در تلگرام

این روزها تقریبا تمام کاربران اعم از پیر و جوان با تلگرام آشنایی دارند و از خدمات پایه آن که همان پیام‌رسان است بهره‌مند می‌شوند.

آی تی آفرین :

گفتیم خدمات پایه چراکه تلگرام از یک پیام‌رسان ساده به یک نرم‌افزار چندمنظوره تبدیل شده و امکاناتی متعدد همچون بازی، سرویس‌های خبری، جست‌وجو در سایت‌ها و… را نیز برای کاربران فراهم می‌کند. این امکانات به همین موارد ختم نمی‌شود و با وجود ربات‌های تلگرامی و خلاقیت توسعه‌دهندگان این ربات‌ها، هر روز شاهد افزودن امکاناتی جدید به این اپلیکیشن محبوب هستیم. یکی از این امکانات جدید که پیشتر توسط نرم‌افزارهای تخصصی و گاه گران‌قیمت در اختیار کاربران قرار می‌گرفت، تبدیل گفتار به نوشتار (متن تایپ شده) است. باورتان می‌شود با تلگرام می‌توانید چنین کاری نیز انجام دهید؟ به‌عبارت دقیق‌تر شما به زبان فارسی یا هر زبانی دیگر صحبت می‌کنید و متن صحبت انجام شده را به‌صورت تایپ شده تحویل می‌گیرید!

اگر به انجام این کار علاقه‌مند هستید و می‌خواهید به‌جای تایپ کردن، با تلفن همراهتان صحبت کنید و متن تایپ شده را حاضر و آماده تحویل بگیرید، کافی است از این روش کمک بگیرید:

اپلیکیشن تلگرام را روی دستگاه هوشمندتان اجرا کنید.

روی آیکون جست‌وجو فشار داده و عبارت voicybot را تایپ کنید تا ربات voicy در فهرست نتایج برای شما نمایش داده شود.

روی Start فشار دهید تا ربات فعال شود.

اکنون ‌باید زبان مبدا برای تشخیص گفتار را مشخص کنید. با فشار روی علامت پیکان جهت نمای راست یا چپ می‌توانید در میان گزینه‌ها حرکت کنید. با چند بار فشار پیکان جهت‌نمای راست می‌توانید گزینه Persian را در فهرست مشاهده کنید و روی آن فشار دهید.

فرمان engine/ را وارد کرده و از فهرست موتورهای تشخیص گفتار، گزینه wit.ai را انتخاب کنید. (این موتور تشخیص گفتار رایگان است و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند)

حالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک پیام صوتی با محتوای دلخواهتان برای ربات Voicy ارسال و کمی صبر کنید تا متن تایپ شده به شما تحویل داده شود

همچنین ببینید

آموزش مجازی یا آموزش الکترونیکی (LMS) چیست؟

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) یا سیستم مدیریت آموزش مجازی (LMS=Learning Managment System)، سامانه یا …

logo-samandehi