آخرین خبرها
خانه / نرم افزار / اخبار / عکس خاطره‌انگیز کارمندان مایکروسافت در سال ۱۹۷۸
عکس خاطره‌انگیز کارمندان مایکروسافت در سال ۱۹۷۸

عکس خاطره‌انگیز کارمندان مایکروسافت در سال ۱۹۷۸

عکس آیکونیک ۱۹۷۸ مایکروسافت را کسی نمی‌تواند فراموش کند. سؤال بزرگ اینجاست که در حال حاضر چه اتفاقی برای این مردان وزنان رخ‌داده است و الان کجا هستند؟

آی تی آفرین :

شاید اغلب شما بیل گیتس و پل آلن را بشناسید اما ممکن است بقیه را به خاطر نیاورید و دوست داشته باشید بدانید سرنوشت آنها چه شده است؟

۱- بیل گیتس که خوب معلوم است: از هیچی، با ارزش‌ترین کمپانی جهان را ساخت و ثروتمندترین مرد جهان شد.

۲- اندرا لوئیس تنها کارمند اهل آلبوکرک بود که در مایکروسافت استخدام‌شده بود. وی نویسنده فنی مایکروسافت بود و متون نرم‌افزارها را می‌نوشت. در سال ۱۹۸۳ مایکروسافت را رها کرد و روزنامه‌نگار آزاد و نویسنده داستان‌های علمی-تخیلی شد. وی مالک مرکز ادبی Hugo House در سیاتل است.

۳- ماریا وود، کتابدار در مایکروسافت بود و یا یکی از مردان عکس ازدواج کرد. دو سال بعدازآن مایکروسافت را ترک کرد و علیه مایکروسافت به دلیل تبعیض جنسیتی شکایت کرد. بعدازآن از رسانه‌ها تصویرش محو شد و به خانه‌داری و بزرگ کردن بچه‌های خود مشغول شد.

۴- پل آلن نفر شماره دو مایکروسافت بود که از وی به‌عنوان مؤسس این کمپانی در کنار بیل گیتس یاد می‌شود. چهلمین ثروتمند جهان است. مالک یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های کشتی تفریحی است و میلیاردها دلار ثروت خود را در استارتاپ ها و ورزش هزینه می‌کند.

۵- باب اوری-یر یکی از ۱۱ چهره داخل عکس مسن‌ترین کارمند به شمار می‌رفت. وی کارمند اتاق کنترل ناسا زمان فرود در ماه بود. در مایکروسافت رئیس بخش محاسبات بود و روی داس خیلی کارکرد. در سال ۱۹۹۳ کمپانی را رها کرد و در تگزاس مشغول پرورش گاو شد. ثروت وی حدود ۱۰۰ میلیون دلار برآورده شده است.

۶- باب گرین برگ، نقش مهمی در توسعه زبان بیسیک داشت. در سال ۱۹۸۱ مایکروسافت را رها کرد و به بیزینس خانوادگی Coleco پرداخت. در سال ۲۰۰۸ روی نرم‌افزار گلف کارکرد.

۷- مارک مک‌دونالد اولین کارمند حقوق‌بگیر مایکروسافت بود که در سال ۱۹۸۴ ازآنجا رفت چراکه کار کردن در کمپانی‌های بزرگ را دوست نداشت. وی سپس در کمپانی Asymetrix که پل آلن آن را تأسیس کرده بود مشغول به‌کار شد و بعداً وارد کمپانی نرم‌افزاری در سیاتل به نام Design Intelligence شد که در سال ۲۰۰۰ مایکروسافت آن را خرید و وی دوباره جزیی از مایکروسافت شد! در سال ۲۰۱۱ برای دومین بار مایکروسافت را رها کرد و برای کمپانی نرم‌افزاری Thunder شروع به‌کار کرد.

۸- گوردون لِتوین باسابقه‌ترین و وفادارترین کارمند به مایکروسافت بوده که تا سال ۱۹۹۳ در آنجا ماند. وی برنامه‌نویس بود و وقتی مایکروسافت را ترک کرد میلیونر بود. الان مزرعه‌دار بزرگ آریزونا شده و همراه همسرش رُز، بنیاد خیریه ویلبورفورس را راه‌اندازی کرده و مدیریت می‌کند.

۹- استیو وود درواقع شوهر خانم ماریا وود است که در سال ۱۹۸۰ مایکروسافت را رها کرد و با پل آلن بیزینس راه انداخت. وی کارآفرین سریالی است که جدیدترین استارتاپ اش Airnote است که مشاوره نرم‌افزاری می‌دهد.

۱۰- باب والاس یکی از اولین‌های مایکروسافت بود که در سال ۲۰۰۲ به دلیل ابتلا به ذات الریه درگذشت. وی بعد از ترک مایکروسافت روی داروهای روانگردان تحقیق می‌کرد و کمپانی نرم‌افزاری Quicksoft را بنا نهاد.

۱۱- جیم لین، مدیر پروژه بود که در سال ۱۹۸۵ مایکروسافت را رها کرد و کمپانی نرم‌افزاری خودش را راه انداخت و اعلام کرد عدو شود سبب خیر…وی در اتحاد مایکروسافت با اینتل نقش اساسی داشت و در انحصاری کردن بازار پی سی برای مایکروسافت نقش کلیدی داشت.

عکس ۱۹۷۸

عکس ۲۰۰۸

 
0
عکس آیکونیک 1978 مایکروسافت را کسی نمی‌تواند فراموش کند. سؤال بزرگ اینجاست که در حال حاضر چه اتفاقی برای این مردان وزنان رخ‌داده است و الان کجا هستند؟ آی تی آفرین : شاید اغلب شما بیل گیتس و پل آلن را بشناسید اما ممکن است بقیه را به خاطر نیاورید و دوست داشته باشید بدانید سرنوشت آنها چه شده است؟ 1- بیل گیتس که خوب معلوم است: از هیچی، با ارزش‌ترین کمپانی جهان را ساخت و ثروتمندترین مرد جهان شد. 2- اندرا لوئیس تنها کارمند اهل آلبوکرک بود که در مایکروسافت استخدام‌شده بود. وی نویسنده فنی مایکروسافت بود و متون…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید!
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*